The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Spektakl dla najmłodszych pt. "Naszyjnik pamięci"

29 marca w Filii bibliotecznej w Mroczeniu świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji dzieci z oddziału zerówkowego Zespołu Szkół w Baranowie wraz z nauczycielami obejrzeli bajkę pt. „Naszyjnik pamięci” w wykonaniu teatru Kokon z Krakowa. Mali widzowie w dużym napięciu śledzili losy zamienionego w kruka księcia próbującego odnaleźć siostrę i przerwać klątwę złego czarodzieja. Spektakl pn. "Naszyjnik pamięci"to opowieść, która przeniosła dzieci w magiczny świat teatru, podczas którego aktorzy angażowali Tygryski i Liski do czynnego uczestnictwa w przedstawieniu. Spotkanie było też świetną zabawą pobudzającą ich wyobraźnię i kreatywność. Przedstawienie miało również na celu przypomnienie najmłodszym o zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi, a także o sile miłości i wsparciu rodziny.

Walentynki z Biblioteką

„Książkowe love” pod takim hasłem świętowaliśmy tegoroczne walentynki w filiach bibliotecznych w Mroczeniu i Słupi. Była to akcja, nie tylko promująca Święto Zakochanych, ale przede wszystkim bibliotekę, jak i same książki. Dlatego z tej okazji filie przygotowały wystawę wybranych książek, która ozdobiona została serduszkami z miłosnymi cytatami. Wszystkim czytelnikom rozdawaliśmy specjalnie przygotowane na tę okazję magnesy - serduszko z logo biblioteki zachęcając do czytania książek i to nie tylko w walentynki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że stała się okazją do zakochania się w czytaniu. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za odwiedziny, pamiątkowe zdjęcia i prawdziwie walentynkową atmosferę w naszych bibliotekach.